• Facebook
  • YouTube
Nasza misja

Dbamy o zabytkowe cmentarze, które są ważnym elementem wielokulturowego dziedzictwa naszego kraju. A wartości, które ze sobą niosą, mogą być bardzo ważne także dla przyszłych pokoleń. 

 

Dziedzictwo kształtuje naszą tożsamość narodową i regionalną, uczy nas postaw tolerancji

i otwartości na inne kultury i religie. Cmentarze są cenne jednak nie tylko jako świadkowie przeszłości danego regionu. Łączą one też wartości kulturowe oraz przyrodnicze. Dzięki temu mają ogromny, wciąż niewykorzystany potencjał edukacyjny.

 

Obcując z tymi miejscami możemy nie tylko poznać historię, dowiedzieć się wiele o osobach zasłużonych dla lokalnej społeczności, ale też być w bliskim kontakcie z naturą, poznawać ciekawe gatunki drzew, krzewów, a nawet ptaków. Dlatego dbając o nie, powinniśmy kierować się ideą zrównoważonego rozwoju, pielęgnując nie tylko nagrobki i kaplice, ale również zieleń cmentarzy.

Jeśli nasza misja jest Ci bliska, możesz wesprzeć nasze działania. Dzięki temu będziemy mogli skuteczniej realizować nasze cele.

 

 

Nasz zespół

 

Zarząd Stowarzyszenia:

Marta Gensler

Sekretarz, 

Specjalistka ds. zarządzania dokumentacją

E-mail:

m.gensler@koimeterion.org

Filip Wałdoch

Skarbnik, 

Specjalista ds. realizacji projektów

E-mail:

f.waldoch@koimeterion.org

Sonia Tomczak

Członkini Zarządu

E-mail:

s.tomczak@koimeterion.org

 
 
 
 
 

Członkowie i członkinie Stowarzyszenia:

Łukasz Hajdrych

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

e-mail: l.hajdrych@koimeterion.org

Karol Kuśnierz

Członek Komisji Rewizyjnej,

Specjalista ds. promocji

e-mail: k.kusnierz@koimeterion.org

Kasia Andrzejkowicz

Członkini Komisji Rewizyjnej,

Specjalistka ds. realizacji projektów oraz interwencji

e-mail: k.andrzejkowicz@koimeterion.org

Joanna Hajdrych

Specjalistka ds. promocji i fundraisingu

e-mail: j.hajdrych@koimeterion.org

Marta Żołyńska

Specjalistka ds. interwencji

e-mail: kontakt@koimeterion.org

Monika Jankowiak

Specjalistka ds. badań genealogicznych

e-mail: m.jankowiak@koimeterion.org

dr Aneta Czarna

 

Mateusz Raszyński

Piotr Malak

Anna Lepalczyk

Miłosz Konrad