QUEST W CHOJNIE

W Chojnie powstał quest! Wspólnie z Fundacją Calamita (twórcą aplikacji: Questy - Wyprawy Odkrywców), Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Wronki oraz Kołem Gospodyń Wiejskich w Chojnie oraz mieszkańcami Chojna opracowana została trasa questu pt. „Ścieżkami legend i historii Chojna”. 31 lipca 2021 roku odbyła się premierowa rozgrywka. Była to okazja do poznania popularnej letniskowej miejscowości z nieco innej strony – odkrywając jej ciekawą historię i niesamowite legendy związane z tym miejscem.

Quest to popularna rodzinna gra terenowa. Jak widać na zdjęciach, podczas rozgrywki świetnie bawili się zarówno dzieci, jak i dorośli. Na uczestników czekały upominki i drobny poczęstunek. Nie zabrakło też animacji dla dzieci – można było posłuchać legend chojeńskich, a także malować, czy układać konstrukcje ze słomek konstrukcyjnych. Chętne osoby zwiedziły też Prywatne Muzeum Kolejnictwa w Chojnie.

Quest już jest dostępny na stronie: questy.org.pl i w aplikacji Questy – Wyprawy Odkrywców. Już wkrótce wersja drukowana będzie też dostępna w lokalnych instytucjach kultury, a także w punkcie informacji turystycznej

w Szamotułach.

Rozgrywka questu odbyła się w ramach projektu pt. „Śladami dziedzictwa kulturowego Puszczy Noteckiej: tworzenie questów”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Wronki. Poniżej zdjęcia z imprezy.

 

quest w Chojnie.JPG
quest w Chojnie.JPG
quest w Chojnie.JPG
quest w Chojnie.JPG
quest w Chojnie.jpg